• Voda v zahradě
  • Skalka_1
  • Skalka_3
  • Skalka_2
  • Houpačka
  • Zavlažování
  • 13 let zkušeností v oboru13 let zkušeností v oboru
  • Nejnižší cena na trhuNejnižší cena na trhu
  • Prvotřídni kvalitaPrvotřídni kvalita

Okrasné dřeviny

Potřebujete poradit s výběrem okrasných dřevin a jejich umístěním v zahradě? Neváhejte kontaktovat Svět rostlin s.r.o. Okrasné dřeviny se obvykle výrazným způsobem podílejí na tvorbě rázu vaší zahrady. Každý náš zahradník vám poradí s návrhem a pomůže s případným zajištěním realizace zahrady, včetně okrasných dřevin.

Stromy nebo keře

Okrasné dřeviny

Ať už si vyberete dřeviny drobného nebo většího vzrůstu, jejich umístění v zahradě musíte vždy náležitě promyslet. Každý strom i keř má své specifické nároky na umístění a těmi je potřeba se řídit, aby rostlina prospívala. Kvalitní zahradní architekt vám vytvoří návrh zahrady již s ohledem na nároky konkrétních dřevin. Pokud doplňujete okrasné dřeviny do hrady až po jím založení, oslovte zahradníka ze Světa rostlin, který vím poradí, kam nejlépe dřeviny umístit.

Význam dřevin v zahradě

Dřeviny mají v zahradách a parcích nejrozmanitější významy. Nad účelem jejich výsadby se musíte zamyslet ještě před realizací, abyste později nezjistili, že strom, který měl být především dekoračním prvkem zahrady je umístěn ve stálém stínu a v důsledku toho nekvete. Jak tedy můžeme vymezit základní funkce dřevin?

Jednou funkční skupinou jsou výhradně okrasné dřeviny

Dalším významem pak je rozčlenění prostoru pomocí dřevin do menších celků
Především stromy jsou pak vysazovány také vůli stínění
A neopomenutelnou funkcí některých dřevin je jejich užitkovost

Okrasné keře a stromy

Okrasné zahradní keře a stromy jsou do zahrad samozřejmě umisťovány proto, aby zútulnily prostor a vytvořili příjemnou atmosféru. Ovšem pouze správně vybrané dřeviny, které budou ne jen ve vzájemném souladu, ale budou rovněž vhodně doplňovat zbytek prostoru, jsou těmi správnými dekoračními prvky. S výběrem vám pomohou naši zahradníci nebo zahradní architekti, kteří mají výrazné estetické cítění a především potřebné vzdělání, aby dokázali vhodně vybrat rostliny pro vaši zahradu.

Členění prostoru

Dřeviny, a to hlavně ty většího vzrůstu, mohou vhodně posloužit i k rozčlenění prostoru na více malých částí. Ty je pak možné vnímat jako samostatné jednotky a každou upravit v jiném stylu, nebo jako jednotnou plochu s menšími buňkami, ale stále s podobnou úpravou. Dřeviny vhodné pro členění prostoru vám nejlépe pomůže vybrat zkušený zahradník, který dobře zná veškeré dispozice rostlin. Proto se obraťte na naše specialisty na okrasné dřeviny.

Zastínění plochy

Košaté koruny stromů jsou především v letních měsících ceněny díky stínu, který vrhají. Do těchto impozantních rozměrů ale musí teprve časem dorůst. A během růstu by měly být stromy usměrňovány takzvaným výchovným řezem. Ten je vhodné provádět v pravidelných intervalech, které vám nejlépe stanoví kvalifikovaný zahradník na základě různých faktorů. Zajistěte si řez stromů od zahradníků Světa rostlin. Precizně se postarají o vaše okrasné dřeviny.Kontaktní formulář

* takto označená pole jsou povinná
Odesláno