• Voda v zahradě
 • Skalka_1
 • Skalka_3
 • Skalka_2
 • Houpačka
 • Zavlažování
 • 13 let zkušeností v oboru13 let zkušeností v oboru
 • Nejnižší cena na trhuNejnižší cena na trhu
 • Prvotřídni kvalitaPrvotřídni kvalita

Stromy

Stromy jsou samozřejmou součástí snad každé zelené plochy. A proč tomu tak je? Mohlo by se zdát že pro svou nenáročnost, ale stejně jako jiné rostliny i stromy vyžadují určitou péči, i když jsou mnohem méně náročné na pravidelnou údržbu. Zato sezónní péče vyžadují opravdu mnoho. Chcete do své zahrady umístit vzrostlé dřeviny, ale nezvládli byste se o ně postarat? Od toho jsme tu my, abychom vám s péčí pomohli. Stromy je potřeba prořezávat a dodávat jim správný tvar. Pokud jim budete věnovat dostatek času, budou ne jen plodit kvalitní ovoce nebo splňovat dekorativní funkci, ale správně zastřižená, hustá koruna také vrhá příjemný stín. Na tyto úpravy doporučujeme využít profesionálních služeb, jelikož kvalitní zahradník se zkušenostmi vašim stromům rozhodně pomůže, na rozdíl od neodborného vlastního zásahu.

Různé duhy stromů

Stromy můžeme primárně rozdělit na listnaté a jehličnaté. Jehličnaté stromy jsou v naprosté většině okrasné, listnaté stromy pak můžete zvolit okrasné nebo ovocné užitkové. Je důležité, aby už návrhy zahrad počítaly s konkrétními druhy stromů a přizpůsobily jim stanoviště. Ne každý strom je totiž vhodné sázet skupinově, jiné naopak vyžadují okolí stejného druhu.

Péče o stromy

Péče o stromy je v mnoha ohledech jednodušší než zbytek zahrady, jiných ohledech naopak mnohem náročnější. Zkrátka mají tyto dřeviny rozdílné nároky a je potřeba se jim přizpůsobit, pokud chcete, aby prospívaly. Svět rostlin s.r.o. je vám dispozici. Pomůžeme a poradíme vám ve všech směrech.

 • Provádíme výsadbu stromů všech druhů
 • Nabízíme řez stromů
 • Stromy prořezáváme
 • Provádíme i kácení stromů a rizikové kácení

Výsadba stromů

Pokud nemáte zpracovaný návrh zahrady již s ohledem na konkrétní druh stromů, je nutné se důsledně zaměřit na jejich výběr. Výsadba stromů totiž nemůže probíhat náhodně, musíte zohlednit nároky jednotlivých stromů. Například výsadba ovocných stromů podléhá jiným pravidlům než stromů jehličnatých. Proto se i vyplatí zadat realizace zahrad zahradnické společnosti, která má dostatek zkušeností. Svět rostlin je vám se svými pracovníky k dispozici a nabízíme prvotřídní služby.

Řez stromů

Řez stromů je důležitý již při jejich vysazení, ale i během následujících let. Aby se z vašich stromů nestaly za pár let jen plevelnaté neopečovávané dřeviny bez tvaru i jakýchkoliv plodů, je nutné provádět řez a to nejlépe každoročně. Ke konci zimy je vhodné stromy nejen prořezat a produšnit, ale i zbavit starých větví a zbytečných výhonků, které by rostlinu jen vysilovaly.

Prořezávání stromů

K prořezávání stromů mu zahradník ošetřovanou rostlinu dobře znát a vědět, jak může zasahovat do jejího přirozeného rozvoje, aby nedošlo k jejímu poškození. Proto se do prořezávání stromů nikdy nepouštějte sami bez odborníka. Pracovníci Světa rostlin za vás provedou kompletní prořez stromů.

Kácení stromů

Stromy je někdy potřeba i pokácet, a to především tehdy, pokud zjistíme, že byly pro naši zahradu zvoleny špatné dřeviny, případně zasahují například do elektrického vedení nebo jsou již staré a mohly by se například zlomit nebo vyvrátit. Přesto ale ke kácení potřebujete povolení podle zákona č. 114/92 Sb., o ochraně přírody a krajiny. Kácení stromů by měli provádět výhradně pověření pracovníci zahradnických nebo lesnických firem, které mají dostatečnou průpravu i zkušenosti. Pokud není možné strom pokácet standardním způsobem, přichází na řadu rizikové kácení stromů. I tuto činnost pro vás rádi vykonají pracovníci Světa rostlin, neváhejte nás kontaktovat.Kontaktní formulář

* takto označená pole jsou povinná
Odesláno