• Voda v zahradě
  • Skalka_1
  • Skalka_3
  • Skalka_2
  • Houpačka
  • Zavlažování
  • 13 let zkušeností v oboru13 let zkušeností v oboru
  • Nejnižší cena na trhuNejnižší cena na trhu
  • Prvotřídni kvalitaPrvotřídni kvalita

Výsadba stromů

Stromy jsou v zahradě důležitým prvkem vytvářejícím prostor, a aby tuto funkci plnily, je třeba věnovat pozornost už jejich výběru ve školce či v zahradnictví. Vybereme si jen ten druh, který vyhovuje zamýšlenému stanovišti v zahradě.

Výhodou jsou stromky v kontejnerech

Pro nákup a vysazování stromků je nejvhodnější podzim, v té době bývá ve školkách poměrně široký výběr. S ním i s výsadbou stromků rádi poradí zahradníci Světa rostlin s. r. o. Některé stromy se mohou vysazovat za příznivých podmínek i v zimě, ale ty stejně začnou zakořeňovat až na jaře. Opadavé dřeviny se prodávají bez kořenových balů, proto se mohou vysazovat jen v době jejich vegetačního klidu. Pouze dřeviny pěstované v kontejnerech je možno vysazovat od časného jara až do pozdního podzimu. Konifery a stálezelené listnáče sázíme raději na jaře, a to vždy s kořenovým balem.

Jáma pro výsadbu stromu musí být dostatečně velká

Protože strom bude růst na jednom místě mnoho let, musíme jeho stanoviště důkladně připravit. Jáma pro výsadbu se připraví do hloubky nejméně 60 cm, při špatné půdě raději víc, a o průměru minimálně jednoho metru. Vykopanou ornici si dáme stranou, spodinu na druhou hromadu. Zásadou je, že hloubka výsadby stromku by měla odpovídat hloubce růstu na dřívějším stanovišti. Do vykopané jámy zatlučeme asi 4 cm silný kůl, který by měl horním koncem sahat těsně pod korunu stromu. Stromek se postaví do jámy, kterou ještě prolijeme vodou, kořeny se v ní rozprostřou a na ně se nasype ornice a po ní postupně všechna ostatní zemina, kterou můžeme vylepšit kompostem. Pokud si sami na výsadbu stromů netroufáte, je vám k dispozici náš zahradník. Následně můžete využít také služby prořezávání nebo kácení stromů.

Nezapomeneme občas zkontrolovat, zda stromek stojí stále rovně. Jednotlivé vrstvy se udusají a stromek se na závěr připevní na dvou místech ke kůlu – 10 cm nad zemí a 10 cm od jeho horního konce. Na jaře bychom měli stromek zalévat každý den, a to celý měsíc.Kontaktní formulář

* takto označená pole jsou povinná
Odesláno