• Voda v zahradě
  • Skalka_1
  • Skalka_3
  • Skalka_2
  • Houpačka
  • Zavlažování
  • 13 let zkušeností v oboru13 let zkušeností v oboru
  • Nejnižší cena na trhuNejnižší cena na trhu
  • Prvotřídni kvalitaPrvotřídni kvalita

Zahradní krby

Velmi oblíbeným doplňkem zahrad, altánů či pergol se staly zahradní krby. Lidé u nich většinou končí pobyt v klidném prostředí zahrady, jednak díky jeho sálavému teplu, magické moci plápolajícího ohně či vůni připravovaného pohoštění. Zahradní krby tak dotvářejí příjemnou atmosféru víkendů, dovolených i náhodných setkání rodin a přátel.

Venkovní posezení bez dotěrného kouře

Zahradních krbů je dnes celá řada typů. Postavit si osvědčený zahradní krb můžeme sami, podle nákresů a použití zdravotně nezávadného materiálu, ale vůbec nejjednodušší je zakoupit ho hotový, nechat si ho dovézt až domů a za pomoci přátel ho usadit na předem vybrané místo, aby plnil své poslání a přispíval k pohodovému venkovnímu posezení bez dotěrného kouře, který vydávají levnější, ale méně úspěšné konstrukce. Zahradní krb může být díky povrchové úpravě a barevnému provedení pěkným stavebním prvkem v naší zahradě.

Zahradní krby s radou od Světa rostlin

Postavení zahradního krbu je dobré konzultovat se zahradním architektem, kterého naleznete také v naší zahradnické firmě Svět rostlin s.r.o. Provádíme dílčí zakázky prací i kompletní realizace zahrad.

Výběr zahradních krbů je široký

V sériově vyráběných nebo prefabrikovaných krbech je velký výběr počínaje těmi nejjednoduššími za pár tisíc korun, po celé sestavy s nadstandardním vybavením v desítkách tisíc korun. Zahradní krby bývají většinou složeny z několika stavebnicových dílů. Nejtěžší je podstavec, který zajišťuje stabilitu celé sestavy. Nad podstavcem je umístěna pracovní deska a také ohniště, které má šamotové obložení. Nad ním výškově nastavitelná grilovací mřížka. Posledním dílem je komín se stříškou.

Zahradní krb patří do klidného zákoutí

Krb jsme si vybrali, teď musíme vybrat místo, kam ho usadíme. Ideální je klidné zákoutí zahrady s dobrým přístupem a závětřím v blízkosti domu či chaty, které nám zajistí výsadba několika keřů a jehličnanů, s jejichž výběrem vám může pomoci Svět rostlin s. r. o. Okolo krbu by měl být dostatečně velký prostor s vhodným povrchem z betonu, dlažby či plochých kamenů. Naopak z bezpečnostních důvodů není dobrým místem k uložení krbu trávník. Vedle krbu musí být dostatek místa pro uložení surovin a kuchyňského náčiní.

Čím topit, aby nám pokrm chutnal

Zahradní krby jsou většinou konstruovány na topení hlavně dřevem listnatých stromů a dřevěným uhlím. V zahradním krbu můžeme i grilovat, opékat, rožnit, dusit i udit, a to při použití tvrdého, nejlépe švestkového dřeva.Kontaktní formulář

* takto označená pole jsou povinná
Odesláno