• Voda v zahradě
  • Skalka_1
  • Skalka_3
  • Skalka_2
  • Houpačka
  • Zavlažování
  • 13 let zkušeností v oboru13 let zkušeností v oboru
  • Nejnižší cena na trhuNejnižší cena na trhu
  • Prvotřídni kvalitaPrvotřídni kvalita

Zahradní osvětlení

Světlo na zahradě někteří lidé považují za luxus. Jenže dobře osvětlený přístupový chodník nebo okolí jezírka může zabránit mnohým nehodám a úrazům. Jiní zahradní osvětlení nerealizovali z úsporných důvodů. Dnes však lze zahradní osvětlení realizovat při využití moderních úsporných technologií. Pokud navíc instalujete osvětlení jakou součást realizace zahrad, můžete ušetřit ještě víc.

Zahradní osvětlení plánujeme předem

Rozmístění světel a položení elektrického vedení, stejně jako rozvodů vody, plánujeme hned na počátku. Ideální je naplánování současně s výstavbou obytného domu, kdy se ještě provádějí výkopové práce. Kabely se podle přesného technologického postupu kvůli bezpečnosti pokládají 60 až 70 cm pod povrch. K tomu je nutné mít vypracovaný projekt od odborníka, jehož správnost potvrdí revize. V této i v dalších oblastech zahradní architektury můžete využít služeb specializované firmy Svět rostlin s.r.o.

Zahradní osvětlení, s nímž opravdu uvidíte

Zahradní osvětlení zabezpečí obyvatelům dostatečnou viditelnost a oživení v noci nebo v zimě. Světlo instalujeme u vchodu a několik světel podél cestiček a na terase. Výhodné je zahradní osvětlení rovněž u schodů a zvýšených ploch. Naplánujeme si několik osvětlených ploch, ne pouze jednu. Mnohem lepšího efektu v zahradním osvětlení dosáhneme použitím několika středně výkonných světel než jediného silného zdroje a v noci bude zahrada působit příjemně. Pamatujme, že žárovka silnější než 100 W by ještě zdůraznila „černou díru“ neosvětleného prostoru a může rušit sousedy.

Možnosti moderního osvětlení

I když jsou náklady na pořízení klasického venkovního zahradního osvětlení poměrně vysoké, samotné ceny za provoz světel se bát nemusíme. Ven totiž potřebujeme slabší světla než do interiéru. Hodně ušetříme při použití LED diod, které mají dlouhou životnost a jejich spotřeba se pohybuje mezi jednou až třemi watty za hodinu. Zahradní osvětlení můžeme realizovat i z nízkonapěťového materiálu, což značně usnadňuje další volbu. Vzhledem k tomu, že existuje menší nebezpečí při náhodném přeříznutí nízkonapěťového kabelu, není nutné pokládat ho do hlubokých výkopů. Můžeme ho jednoduše položit na zem, zakrýt listím a vést podél cestiček.

Realizaci zahradního osvětlení raději svěříme odborníkům

Mnohem větší nároky jsou kladeny na samotná světla, která musejí odolávat rozmarům počasí, nesmí je zničit voda, mráz ani náhlé skokové změny teplot. Kombinovat můžeme rovněž v použití lamp. Jejich volbou a vzájemnou kombinací dodáme zahradě na zajímavosti. Zápustná světla jsou ideální k cestám ke schodům či do svahu. Stojací lampy nám nasvítí určitý kruh či půlkruh při zemi, a to podle své výšky. Ke vstupním dveřím lze umístit světla závěsná. Výběr a realizaci zahradního osvětlení proto necháme raději na kvalifikovaných odbornících ze Světa rostlin, s.r.o.

Zahradní osvětlení od Světa rostlin

Máme dvanáctiletou praxi s budováním zahradního osvětlení v rámci kompletní realizace zahrad. Mimo kompletné realizace provádíme úpravy zahrad, jednorázové i dlouhodobé údržby, sekání trávy, kácení stromů a další zahradnické práce. Neváhejte nás kontaktovat!Kontaktní formulář

* takto označená pole jsou povinná
Odesláno