• Voda v zahradě
 • Skalka_1
 • Skalka_3
 • Skalka_2
 • Houpačka
 • Zavlažování
 • 13 let zkušeností v oboru13 let zkušeností v oboru
 • Nejnižší cena na trhuNejnižší cena na trhu
 • Prvotřídni kvalitaPrvotřídni kvalita

Zimní zahrady

Rozhodli jste se pro zbudování zimní zahrady? Obraťte se na zahradníky ze Světa rostlin. Poradíme vám, na co se zaměřit, na co si dát pozor, i jaké rostliny se budou do vaší zahrady nejlépe hodit. Návrhy zimních zahrad vám pak vytvoří náš zahradní architekt k vaší plné spokojenosti.

Zimní zahrady se přistavují ke starším, stejně jako k novým domům. Důvodů, proč se zimní zahrady v posledních letech začaly hojně využívat je hned několik. Mezi ty hlavní patří touha po celoroční možnosti posezení v zahradě, v kontaktu s živými rostlinami. Další důvody pak bývají například ekonomické.

Výhody zimních zahrad

Hlavní výhodou zimních zahrad je celoroční možnost využívání bez jakéhokoliv omezení. Zimní zahrada je tak ideálním místem pro ty, kdo si nedokáží představit celou zimu v obývacím pokoji bez kontaktu s přírodou. Výhod je ale mnohem víc.

Zimní zahrady můžete využívat celoročně

 • Zimní zahrady jsou nejjednodušším způsobem, jak zvětšit dům o další užitnou plochu
 • Využívat ji můžete i jako užitkovou. Pokude se nechcete o svou zimní zahradu starat nebo na ni nemáte čas, pak je vám k dispozici náš zahradník a jeho široká nabídka služeb.
 • V zimní zahradě se bude dařit i rostlinám, které v našich podmínkách normálně nenajdete
 • Nespornou výhodou zimních zahrad je také izolační schopnost, díky které snižují náklady na vytápění domu

Zimní zahrada jako oáza klidu

I ve velkém domě je někdy problém najít klidnou část, kde vás nebude z vašeho rozjímání rušit nikdo z členů domácnosti, ani jakékoliv technické vynálezy jako televize nebo počítač. V zimní zahradě máte možnost se schovat před zbytkem světa a přitom být v kontaktu s přírodou a okolím domu. Pokud chcete pomoci nebo poradit s vytvořením takové oázy, obraťte se na naše odborníky, pomohou vám.

Zimní zahrada jako užitkový záhon

Pokud chcete zimní zahradu využívat k pěstování užitkových rostlin, poraďte se se zahradníky. Ti pro vás dokáží najít a nakombinovat ty nejvhodnější rostliny pro zimní zahrad, které mimo svou dekorační funkci budou ještě užitečné svými plody.

Zimní zahrada izoluje dům

Každá zimní zahrada má velice kvalitní izolační vlastnosti. Díky zimním zahradám tak klesají náklady na vytápění. Aby byla jejich účinnost co největší a také aby splňovaly i vaše další představy, obraťte se na odborníky, kteří vám poradí jak správně zimní zahradu orientovat ke světovým stranám. Každá orientace má totiž svá specifika a s nimi spojené výhody i nevýhody.

Celoroční využívání zimních zahrad

Ať zahradu obrátíte na kteroukoliv stranu, v zimním období bude nutné ji vytápět a v letním odvětrávat. To ale nebrání jejímu celoročnímu využívání. Aby bylo klima v zahradě co nejpříjemnější po celý rok, je nejvhodnější jihovýchodní orientace. Ta ale není vhodná pro všechny typy využití a také není vždy možné tuto orientaci zvolit vzhledem k možnostem domu. Proto se o konkrétní stavbě poraďte s odborníky ze Světa rostlin. Ti vám mimo rady nabízí i realizace zahrad a to včetně těch zimních.Kontaktní formulář

* takto označená pole jsou povinná
Odesláno