• Voda v zahradě
 • Skalka_1
 • Skalka_3
 • Skalka_2
 • Houpačka
 • Zavlažování
 • 13 let zkušeností v oboru13 let zkušeností v oboru
 • Nejnižší cena na trhuNejnižší cena na trhu
 • Prvotřídni kvalitaPrvotřídni kvalita

Přírodní zahrada

Přírodní zahrada není jakákoliv zahrada v zanedbaném stavu. I přírodní zahrada musí být důkladně promyšlena a nejlépe konzultována s odborníkem jako je zahradník nebo zahradní architekt. Svět rostlin vám nabízí spolupráci při navrhování a zakládání vaší přírodní zahrady. Máme mnoho zkušeností s přírodními zahradami, takže vám můžeme zajistit perfektní výsledek. Realizace zahrad a to jak přírodních tak jiných provádíme už mnoho let a díky tomu vám můžeme nabídnout opravdu profesionální služby.

Jak na přírodní zahradu

Přírodní zahrada

Přírodní zahrada je i na založení, ale především na údržbu mnohem méně náročná než okrasné zahrady. Přesto si ale zaslouží vaši náležitou péči. Přírodní zahradu nemusíte opečovávat každý den a není problém, pokud někdy nebudete mít čas na její údržbu. Ovšem dlouhodobé zanedbání by mělo stejné následky jako u okrasných zahrad. Proto pokud nemáte na svou zahradu čas, doporučujeme vám sjednat si služby profesionálního zahradníka. Zahradník ze Světa rostlin vám pomůže se založením zahrady a samozřejmostí je i následná údržba zahrady.

Před založením zahrady v přírodním stylu byste se měli zamyslet:

 • Jaké uspořádání by měla mít vaše přírodní zahrada
 • Které rostliny by neměli chybět ve vaší zahradě
 • Zda chcete do zahrady umístit i dekorace a jaké

Uspořádání přírodní zahrady

Přírodní zahrada nemá žádná specifika v uspořádání prostoru. Terén je většinou nepravidelný a stejně nepravidelně jsou umisťovány i rostliny nebo případné dekorace. Přírodní zahrada je krásná právě svou nepravidelností. Může tak vzbuzovat dojem, že vše bylo v zahradě umístěno náhodně. Ovšem pokud se nad nepravidelným rozmístěním zamyslíte a ještě pustíte ke slovu odborníka, který vám poradí které rostliny mohou růst vedle sebe a které naopak vyžadují dostatek prostoru a individualitu, bude vaše zahrada ne jen krásně nahodilá, ale také funkční.

Rostliny pro přírodní zahradu

V přírodních zahradách obvykle nacházíme rostliny typické pro danou lokalitu. Proto by v našich podmínkách v přírodní zahradě působila opravdu nemístěn například kanadská borovice nebo oleandr. Pokud nemáte dostatek zkušeností nebo si netroufáte na výběr rostlin, oslovte zahradníka, který vám ochotně pomůže. Nabízíme vám služby profesionálních zahradníků, kteří své práci rozumí a navíc je baví. Máte tak jistotu nejen vhodně zvolených rostlin pro vaši zahradu, ale také příjemného jednání a zajímavých výsledků.

Dekorace do přírodních zahrad

I v přírodních zahradách můžete objevit mnoho dekorativních prvků. Nebude se určitě jednat o pískovcové sochy nebo zdobený nábytek, spíš zde najdeme přírodní dekorace jako neopracované klády, nábytek z kulatin nebo přírodní kámen. Jestliže se sami nedokážete rozhodnout pro konkrétní kusy, nebojte se obrátit na Svět rostlin. Rádi vám pomůžeme s výběrem a dokážeme zajistit i příznivé ceny některých materiálů nebo rostlin pro vaši zahradu.Kontaktní formulář

* takto označená pole jsou povinná
Odesláno